06 жовтня 2024 року naukoviy@pdmu.edu.ua (0532) 56-08-23

Невпинний розвиток наукового знання вимагає від вчених постійного професійного вдосконалення і розвитку. За сприяння адміністрації  університету було підтримано ініціативу проведення циклу лекцій, спрямованих на опанування методології наукового дослідження у біомедицині. Так, напередодні Дня науки в Україні у рамках Форуму науки Полтавського державного медичного університету розпочала свою роботу  Школа наукового керівника, що має на меті висвітлення особливостей та новацій проведення науково-дослідної роботи у закладах вищої освіти, зокрема викладу результатів наукових досліджень, застосування наукової медичної інформації у щоденній роботі, організації, планування та виконання  конкретного наукового дослідження, розуміння сучасних статистичних підходів обробки медико-біологічних досліджень, підготовки грантових заявок для участі у конкурсах вітчизняних і міжнародних організацій, можливостей використання е-інфраструктур у освітньому процесі, опублікування результатів науково-інноваційної діяльності, роботи зі світовими базами даних, академічної доброчесності.

Змістовний та практично орієнтований курс для слухачів розробили проректор з наукової роботи Ігор Кайдашев, завідувач кафедри громадського здоров’я з лікарсько-трудовою експертизою Ірина Голованова, доцент кафедри іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією Юлія Лисанець, завідувачка аспірантурою Галина Мороховець, провідний фахівець з патентно-ліцензійної роботи Діана Лічман, редактор інформаційно-бібліографічного відділу Юлія Путря. Увазі слухачів також представили навчальний посібник «Методологія наукового пошуку. Вступний курс», що  буде активно використовуватися нашими співробітниками і під час роботи Школи наукового керівника, і у подальшій щоденній роботі.

До вивчення курсу долучилися і досвідчені вчені – завідувачі кафедр, професори та доценти, і початківці – аспіранти та молоді викладачі.  Зацікавлення та жваву дискусію у ході перших лекцій серед слухачів викликали питання використання світових інструментів для створення публікацій за різними видами наукових досліджень, принципів доказової медицини, особливостей застосування статистичних методів опрацювання медико-біологічних досліджень.

Дякуємо за інтерес до курсу! Чекаємо наступних лекцій та творчих ініціатив нашого колективу!