07 липня 2024 року naukoviy@pdmu.edu.ua (0532) 56-08-23

Інноваційний процес у науковій та медичній сферах безперервний, а питання щодо грамотного захисту інтелектуальної власності на сьогодні є актуальним і затребуваним та супроводжує науковців на різних етапах дослідницької діяльності.

Відділ здійснює патентно-ліцензійну діяльність Полтавського державного медичного університету та сприяє високоефективній науково-дослідній (дослідно-конструкторській), інноваційній роботі та одержанню конкурентноспроможної наукової продукції, формує науково-інформаційні ресурси та організовує їх ефективне використання в процесі патентно-інформаційного супроводження науково-дослідних робіт на всіх етапах їх виконання. Проводить організаційно-методичну роботу, пов'язану з використанням науково-інформаційних, науково-технічних ресурсів, засобів наукової комунікації, реалізації інноваційних заходів, опануванням нових наукових технологій та підвищенням науково-інформаційної компетентності спеціалістів установи.

Відділ сприяє пошуку та виявленню об'єктів промислової власності, що підлягають охороні, надає рекомендації щодо доцільності патентування об'єктів промислової власності, надає допомогу у підготовці матеріалів на одержання охоронних документів на об'єкти промислової власності, що створені в університеті, веде поточне діловодство з об'єктів промислової власності. Сприяє здійсненню пошуку та розповсюдженню нововведень, готує узагальнені матеріали для формування галузевого реєстру нововведень МОЗ України на основі результатів пошукової роботи академії, надає пропозиції. Здійснює допомогу у підготовці матеріалів та формуванні заявок на видачу авторських свідоцтв на наукові твори, займається діловодством.

Діяльність патентно-ліцензійного відділу сприяє реалізації державної політики з питань інтелектуальної власності в університеті як складової частини науково-медичної та інноваційної стратегії, створенню інформаційного середовища, що оптимально відповідає завданням науково-дослідних робіт, виконанню поточних і перспективних планів.

Відділ науково-медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи активно займається оформленням заявок та сприяє виданню патентів на винаходи та корисні моделі, про що свідчить кількість отриманих патентів за останні п’ять років (у період з 2018 рік) було отримано 264 патенти, серед яких 4 патенти на винаходи, найбільша кількість яких припадає на 2020 рік (одержано 89 патентів); також у період за 5 років одержано: рекордних 556 свідоцтв про захист права на науковий твір, підготовлено та видано 243 галузевих нововведень та 121 технологічну пропозицію; заіндексовано 1250 тем за УДК.