07 липня 2024 року naukoviy@pdmu.edu.ua (0532) 56-08-23
Кайдашев Ігор Петрович

Кайдашев Ігор Петрович

Проректор закладу вищої освіти з наукової роботи, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної Премії України у галузі науки і техніки, доктор медичних наук, професор

e-mail: i.kaidashev@pdmu.edu.ua

Закінчив лікувальний факультет Полтавського медичного стоматологічного інституту.  Захистив кандидатську дисертацію «Вплив поверхневих глікопротеїдів еритроцитів на взаємодію їх мембран з нейтрофільними лейкоцитами та лімфоцитами» та докторську дисертацію «Регуляторний природний пептидний комплекс нирок: отримання, фізико-хімічні властивості, зв'язок з головним комплексом гістосумісності, імунобіологічні ефекти та розробка фармакологічної речовини»,  отримав вчене звання професора.

Президент ГО «Українське товариство фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації». Член міжнародних професійних організацій: European Academy of Allergy and Clinical Immunology (EAACI), INTERASMA, European Academy of Allergy and Clinical Immunology.

Автор понад 700  друкованих робіт, 130 патентів, нововведень у галузь охорони здоров’я, інформаційних листів, методичних рекомендацій, медичних технологій. 

Професору І.П. Кайдашеву належить вагомий внесок у вивчення нез'ясованих питань діагностики, лікування та профілактики аутоімунних та алергічних захворювань. Роботи з вивчення молекул головного комплексу гістосумісності, фізіологічної та фармакологічної активності пептидних екстрактів внутрішніх органів були виконані ним вперше і одержали високу оцінку в наукових колах, в тому числі закордоном — в США, Польщі, Німеччині, Італії. Піонерські дослідження апоптозу лімфоїдних клітин широко відомі за межами України. Наукові праці та багаторічна діяльність проф. І.П. Кайдашева є значним внеском у імунофізіологічні дослідження, які впроваджені в практику охорони здоров'я, та носять новаторський характер.

Ігор Кайдашев створив школу імунофізіології. Значну увагу приділяє вихованню наукових кадрів. Під науковим керівництвом проф.  І.П. Кайдашева виконано 2 докторських та 27 кандидатських дисертацій. 

За його активної участі створений й очолений ним Науково-дослідний інститут генетичних та імунологічних основ розвитку патології та фармакогенетики щороку виконує науково-дослідні роботи МОЗ України. Особливе місце мають роботи, які є завданнями державних цільових програм «Цукровий діабет» та «Артеріальна гіпертензія». В межах виконання НДР за угодами з МОЗ України сформована концепція перманентної активації ядерного фактора NF-KB як основи системного запалення, інсулінорезистентності та ліпотоксичності. Доведено, що речовини, які пригнічують активність NF-KB, інгібують продукцію прозапальних цитокінів (ІЛ-1, ІЛ-6, ІЛ-8, ФНП-α), здійснюють інсулінсенситайзерний ефект.

Мороховець Галина Юріївна

Мороховець Галина Юріївна

Завідувач аспірантурою наукового відділу, кандидат педагогічних наук

e-mail: g.morokhovets@pdmu.edu.ua

Закінчила фізико-математичний факультет Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка за спеціальністю «Економіко-правове регулювання економіки підприємства».

Захистила кандидатську дисертацію «Формування інформаційно-комунікаційних компетенцій у майбутніх лікарів».

Стипендіат Кабінету Міністрів України з 2017 по 2019 р..

Автор понад 100 наукових робіт, 20 свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір, нововведень у галузь охорони здоров’я, медичних технологій.  Співавтор  навчальних посібників для здобувачів наукового ступеня доктора філософії «Біоінформатика», «Методологія наукового пошуку».

Здійснює перспективне та річне планування науково-дослідних робіт, підготовки здобувачів вищої освіти, методичний супровід здобувачів наукових ступенів впродовж всього періоду навчання, забезпечує відповідність освітньо-наукових програм підготовки докторів філософії вимогам чинного законодавства, здійснює науково-методичний супровід акредитації освітньо-наукових програм. Проводить підготовку методичних документів з питань наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності закладу.

Провадить викладацьку діяльність на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти – викладає дисципліни: «Методологія наукового і патентного пошуку», «Біоінформатика», «Основи академічної доброчесності», «Цифровізація вищої освіти та наукових досліджень у галузі охорони здоров’я».

Береза Іван Сергійович

Береза Іван Сергійович

Провідний фахівець наукового відділу

e-mail: i.bereza@pdmu.edu.ua

Закінчив фізико-математичний факультет Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Виконує обов’язки адміністратора освітньої платформи Полтавського державного медичного університету, здійснює методичний та технічний супровід навчання на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти.

Забезпечує роботу освітньої платформи, заходів безперервного професійного розвитку фахівців у галузі охорони здоров’я та науково-практичних заходів, заходів із використанням технологій дистанційної участі. У своїй діяльності використовує новітні засоби зв’язку, інформаційно-комунікаційні технології, впроваджує тенденції цифровізації у освітній процес та інтегрує до нього принципи цифрової трансформації.

Бабенко Юлія Володимирівна

Бабенко Юлія Володимирівна

Фахівець І категорії наукового відділу

e-mail: naukoviy@pdmu.edu.ua

Відповідальна за роботу з аспірантами і докторантами.

Здійснює облік і формування особових справ здобувачів на третьому освітньо-науковому рівні в аспірантурі та поза аспірантурою. Забезпечує організацію та документальний супровід проведення вступних випробувань до аспірантури та складання іспитів.

Забезпечує організаційно-консультаційний супровід виконання здобувачами відповідних ступенів індивідуальних планів наукової роботи, індивідуальних навчальних планів (для здобувачів ступеня доктора філософії, доктора наук), проведення їх звітування і атестації на засіданнях кафедр та вчених рад, підготовку і подання матеріалів для затвердження на вчених радах наукових тем, індивідуальних планів здобувачів, наукових керівників та консультантів. Формує звіти, веде облікову та довідкову документацію. Веде документацію, яка стосується діяльності відділу та забезпечує рух фактичного контингенту аспірантів і докторантів.

Прихідько Олена Олексіївна

Прихідько Олена Олексіївна

Фахівець І категорії наукового відділу

e-mail: naukoviy@pdmu.edu.ua

Закінчила економічний факультет Полтавського університету споживчої кооперації України.

Відповідальна за роботу з клінічними ординаторами-іноземцями.

Здійснює документальний супровід разових спеціалізованих вчених рад по захисту дисертацій на здобуття ступеня доктора філософії.

Здійснює супровід, забезпечує організацію та контроль навчання, проведення атестації, оформлення та видачу документів про закінчення навчання в клінічній ординатурі для іноземних громадян.

Проводить контроль та підготовку документів, які стосуються діяльності разових спеціалізованих вчених рад по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії.

Відповідальна за забезпечення діяльності разових спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії.

Веде документацію, яка стосується діяльності відділу.

Лисанець Юлія Валеріївна

Лисанець Юлія Валеріївна

Кандидат філологічних наук, доцент закладу вищої освіти

e-mail: u.lysanets@pdmu.edu.ua

У 2009 році закінчила з відзнакою факультет філології та журналістики Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка (спеціальність “Англійська, німецька мови та зарубіжна література”), здобула ступінь магістра педагогічної освіти. У тому ж році вступила до аспірантури Львівського національного університету імені Івана Франка (факультет іноземних мов); науковий керівник – завідувачка кафедри світової літератури, д.філол.н., проф. Л.В. Мацевко-Бекерська. 

У 2013 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за темою: “Поетика експресіонізму у прозі Густава Майрінка”, спеціальність 10.01.04 – література зарубіжних країн.

У 2016 році склала на “відмінно” іспит з англійської мови “Cambridge ESOL” (м. Київ, Екзаменаційний центр “Cambridge English Language Assessment UA009”) та отримала сертифікат міжнародного зразка (рівень С1).

Стипендіат Кабінету Міністрів України з 2016 по 2018 р.

Автор понад 150 наукових праць. Співавтор підручників “English for Health Care Purposes” (2022), “Medical English for Academic Purposes” (2018), “English for Professional Use: Dentistry” (2015); навчальних посібників “English Vocabulary in Practice” (2022), “Foreign Language Proficiency Test: «Krok 1. Medicine” (2020), “Foreign Language Proficiency Test: «Krok 1. Stomatology” (2020).

Проходила науково-педагогічне стажування в Університеті Поля Сабат’є (Франція), в Університеті Арістотеля (Греція), в Університеті Сантьяго-де-Компостела та Університеті Ла Ріохи (Іспанія) за програмою “Erasmus+”; тренінг для молодих науковців “Researcher Connect” Британської Ради в Україні; стажування в Університеті Ворика (Велика Британія) за програмою “Fernandes Fellowship”.

Здійснює переклад та підготовку англомовної документації у сфері міжнародної наукової співпраці. Забезпечує консультативну підтримку учасникам програми “Erasmus+”.

Викладає дисципліни "Англійська мова наукового спілкування" та "Англійська мова (прогресивний рівень)" для здобувачів наукового ступеня доктора філософії.